DÜNYA HARİTACILAR GÜNÜ KUTLAMA ETKİNLİKLERİMİZ

 

Odamızın üyesi ve Türkiye adına temsilcisi olduğu uluslararası meslek örgütleri Avrupa Harita Mühendisleri Konseyi (CLGE) ve Uluslararası Haritacılar Federasyonu (FIG) ile Amerikan Harita Mühendisleri Topluluğu (NSPS) tarafından kabul edilerek 2018 yılından itibaren 21 Mart, Dünya Haritacılar Günü olarak dünya çapında kutlanmaya başlanmıştır. 

 

Bizler de köklü bir geçmişe sahip olan ve farklı meslek disiplinleri ile iş birliği yaparak daha da gelişen mesleğimizin tanıtımını, önemini anlatmayı, meslek alanlarımızın korunmasını ve geliştirilmesini hedefleyerek çalışan ve mesleğimizin ulusal temsilcisi olan bir meslek örgütü olarak; 21 Mart Dünya Haritacılık Günü`nü her koşulda kutlamayı önemsiyoruz. Salgın koşulları nedeniyle fiziken bir araya gelerek kutlayamasak da YouTube kanalımız üzerinden düzenlediğimiz çevrim içi etkinliklerle meslektaşlarımızla bir araya gelmeyi temenni ediyoruz. 

 

Bu anlayış ve bilinç ile yerin altından uzayın derinliklerine, kırsal ve kentsel gelişimden toplumsal gelişime kadar hayatın her alanında yer alarak, dünyayı güzelleştirmek adına en önemli dokunuşları yapan bir meslek grubunun mensupları olan siz değerli meslektaşlarımızın Dünya Haritacılar Günü`nü en içten sevgilerimizle kutlar, sağlıklı günler dileriz.

 

21 Mart Dünya Haritacılar Günü Kutlama Etkinliklerimiz:

 

21 Mart Pazar, Saat: 20.00-Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Söyleşi, Türk Haritacılık Tarihi ve Piri Reis

22 Mart Pazartesi, Saat: 19.00-Sunay Akın ile Haritacılık Üzerine Kısa Söyleşi

22 Mart Pazartesi, Saat: 19.30-Geçmişten Geleceğe Türkiye‘de Haritacılık ve HKMO

Arif Delikanlı, HKMO XVII.  Dönem Genel Başkanı

Prof. Dr. Aydın Üstün, 18. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı Başkanı

Prof. Dr. Haluk Özener, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü

23 Mart Salı, Saat: 23.00-CLGE-Global Kutlama, Avrupa Harita Mühendisleri Konseyinin Dünya Haritacılar Günü Çevrim İçi Kutlama Etkinliği (Kayıt için: TIKLAYINIZ. 

 

Yayın öncesi kanalımıza abone olarak bildirimlerinizi açmayı unutmayınız.

YouTube Linki: https://www.youtube.com/c/HKMOGenelMerkezi

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası 
Mart 2021

 

 


Yukarı Çık