T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI TÜRK AKREDİTASYON KURUMU İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

47. Dönem Çalışma Programımızda yer aldığı üzere; Odamızın 45. Olağan Genel Kurulunda alınan karar gereği Odamızca yürütülen belgelendirme faaliyetlerinin kalite güvence sistemi çerçevesinde değerlendirilmesi ve meslek içi eğitimler sonrası verilen belgelerin Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından TS EN ISO/IEC 17024 standardında akredite edilmiş ulusal ve uluslararası geçerliliğe sahip belge olabilmesi için TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Mesleki Belgelendirme Kuruluşunun (HKMO MBK) kurulması konusunda yürüttüğümüz hazırlık çalışmaları kapsamında, T.C. Dışişleri Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumu Belgelendirme Akreditasyon Başkanı Sayın Seher Batur, makamında ziyaret edildi. 

 

Yönetim Kurulumuz adına Genel Başkanımız Ali İpek ve Eğitim Sekreterimiz Eray Yıldız ile Odamız Hukuk Birimi avukatlarından Betül Önder`in katılımlarıyla gerçekleşen görüşmede; HKMO Mesleki Belgelendirme Kuruluşunun kurulması kapsamında fizibilite ve başvuru süreçleri hakkında bilgi alındı, başvuru sürecinde yaşanabilecek olası aksaklıkların oluşmaması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar üzerinde duruldu. 

 

Ziyaretimiz esnasında ilgi ve misafirperverlikle bizleri ağırlayan Sayın Seher Batur`a teşekkür eder, başvuru süreci ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlayarak resmi kuruluş sürecini başlatacağımızı ve HKMO Mesleki Belgelendirme Kuruluşunu en kısa sürede hayata geçireceğimizi üyelerimizin bilgisine sunarız. 

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Nisan 2021

 

 

 


Yukarı Çık