23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

 23 Nisan 1920`de Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılması ile ulusal egemenlik için büyük bir adım atılmıştır. Bağımsızlık ve özgürlük savaşı verilen zorlu yılların ardından bu büyük mücadele zaferle nihayete ererek Türkiye Cumhuriyetikurulmuştur. Cumhuriyetimizin de temel taşı olan ulusal egemenlik; bugünün koruyucusu, yarının güvencesidir ve çocuklarımıza emanet edilmiştir. 


Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ülkemiz çocukları ile birlikte tüm dünya çocuklarına da armağan edilen 23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`n coşkusunu içerisinde bulunduğumuz her türlü zor koşula rağmen tüm yüreğimiz ile yaşıyor, aydınlık ve sağlıklı yarınlarda daha büyük coşkuyla yaşatmaya devam edeceğimizin altını çiziyoruz


Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ulusal egemenlik, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi verenlere saygı ve minnetlerimizi bir kez daha sunuyor; bu mirası ilelebet yaşatacak olan çocuklarımızın çağdaş, özgür, laik bir Türkiye`de yaşayabilmesi umuduyla tüm çocuklarımızın ve üyelerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı kutluyoruz.

 

 

TMMOB

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası

Nisan 2021


Yukarı Çık