18. TÜRKİYE HARİTA BİLİMSEL VE TEKNİK KURULTAYI - II. DUYURUSU

 

Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı (THBTK) ve Mekânsal Bilgi Teknolojileri Dijital Fuarı, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) ev sahipliğinde 26-29 Mayıs 2021 tarihleri arasında internet ortamında çevrim içi etkinlik biçiminde düzenlenecektir.  18. Kurultay‘ın teması "Çoklu Afetler Çağında Kamucu Politikalar" ve sloganı "Örgütlü Toplum, Mekânsal Zekâ" olarak belirlenmiştir.

 

Kurultay hazırlıkları kapsamında 100‘den fazla bilimsel ve teknik çalışma, Yürütme Kurulunun organizasyonu ile Bilim Kurulu tarafından değerlendirilmektedir. Teknik oturumlar ve panellerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerin yer alacağı Kurultay Programı, I. Duyuru ile öngörülen takvim içerisinde kamuoyuna ilan edilecektir. Kısa Videolu Sunum ve Öğrenci Kısa Video yarışmalarına katılım, 2 Mayıs 2021 tarihine kadar açıktır. Kurultay sonuçları; sunulan teknik bildiriler başta olmak üzere süreli dergilerde, Kurultay Bildirileri Bölümünde ve HKMO‘nun dijital platformunda ilgililerin erişimine açık tutulacaktır. Ayrıca Kurultay‘da sunumu gerçekleştirilecek teknik oturum, panel ve tartışma forumları sosyal medya ortamlarında yayımlanacaktır.

 

Kurultay‘ın gerçekleştirileceği sanal ortam; teknik oturum, panel, tartışma (forum) ve fuar etkinliklerini çevrim içi arşiv, canlı ve etkileşimli uygulamalar üzerinden desteklemektedir. Sanal etkinliğe katılım için tüm üyelerimizi ve Kurultay‘a ilgi duyan halkımızı https://kurultay.hkmo.org.tr adresinden erişilebilecek form sayfası üzerinden kayıt yaptırmaya davet ediyoruz.

 

18. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı‘nda afetler çağının sorunlarına mekânsal zekayı ve bilimsel yaklaşımları temel alan, kamudan yana çözüm arayışlarını konuşacağız. Örgütlü toplumun gücüne inanarak tüm meslektaşlarımızla bir arada olmayı ve birlikte çözüm üretmeyi umuyoruz.

 

Saygılarımızla.

 

  

Prof. Dr. Aydın ÜSTÜN

Kurultay Başkanı

18. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı

Ali İPEK

Genel Başkan

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası

  

  

  

Önemli Tarihler

 

Kabul Edilen Bildirilerin İlan Tarihi                                           : 2 Mayıs 2021

 

Kısa Video Sunum Yarışması Son Başvuru Tarihi                  : 2 Mayıs 2021

 

Kabul Edilen Bildiriler İçin Tam Metin Gönderim Tarihi           : 28 Mayıs 2021

 

Kurultay Tarihi                                                                         : 26-29 Mayıs 2021

  

Önemli Bağlantılar

  

18.Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı herkese açık ve ücretsiz olup kayıt olmak için;

  

https://kurultay.hkmo.org.tr/

  

Etkinlik ayrıntıları ve detaylı bilgiler için;

  

https://www.hkmo.org.tr/etkinlikler/kurultay/

  

Kurultay e-posta adresi;

 

kurultay@hkmo.org.tr


Yukarı Çık