ÜCRETSİZ HARİTA VE İMAR UYGULAMALARI EĞİTİMİ

Odamızca ücretsiz olarak, 15-16 Mayıs tarihlerinde, uygulamalı Netcad Harita ve İmar Uygulamaları Sertifikalı Eğitimi düzenlenecektir.

 

Gerçek veriler üzerinden uygulamalı olarak, 2 gün/12 saat sürecek olan Harita ve İmar Uygulamaları Sertifikalı Eğitim Programı ile üyelerimize harita, imar ve kadastro işlemlerinin mevzuatlara ve TAKBİS yapısına uygun olarak tüm aşamaları ile hazırlanması ve proje çıktılarının alınması süreçleri gerçek verilerle uygulamalı olarak aktarılacaktır.

 

Eğitim 15-16 Mayıs, 10.00 - 17.00 zaman aralığında gerçekleştirilecek, başvurular 11 Mayıs akşamı sona erecektir. 12 saat sürecek eğitime en az 9 saat ve üzerinde katılım sağlayan üyelerimize Netcad Kampus eğitim sertifikası verilecektir. 

 

Katılım için erişim bilgileri, eğitimde kullanılacak olan örnek veri seti ve kullanılacak modüllerin 1 aylık deneme sürümü lisansı başvuru sahiplerine mail yolu ile iletilecek ve SMS ile bilgilendirilecektir.

 

HKMO MİSEM Yönetmeliği ve HKMO Meslek İçi Eğitim ve Etkinliklere Yönelik Genel Usul ve Esaslar Yönergesi `ne göre eğitime katılım için aidat borcunun olmaması ön şarttır. Eğitime 2021 yılı öncesine dönük aidat borcu bulunmayan üyelerimiz ve aktif öğrenci üyeler katılabilecektir.

 

İşsiz olan üyelerimiz başvuruları esnasında bu durumu belirtmeleri durumunda koşulsuz olarak katılabilecektir. 

 

Eğitim başvuruları HKMO MİSEM (www.hkmomisem.org) üzerinden 11.05.2021 23.59‘a kadar alınacak olup HKMO MİSEM Yönetmeliği ve HKMO Meslek İçi Eğitim ve Etkinliklere Yönelik Genel Usul ve Esaslar Yönergesi `ne göre eğitime katılım için gerekli şartları taşıyan üyelerimize, 12.04.2021 (Çarşamba) tarihinde e-posta ortamında katılım için erişim bilgileri tarafınıza iletilecektir.

 

 

Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası

 

Etkinlik Platformu : Microsoft Teams

Eğitimci      :   (Netcad A.Ş.)

Eğitim Zamanı      : 15-16 Mayıs,  10.00 – 17.00  

Eğitim Konu Başlıkları :

Genel Kavramlar ve Projeksiyon İşlemleri

Proje Oluşturma ve Altlık Verilerin Düzenlenmesi

Sayısallaştırma İşlemleri

İlişkilendirilmiş Veriler ve Malik Kayıtları Oluşturma

İfraz, Tevhit, Cins Değişikliği, Yola Terk, Yoldan ihdas işlemleri

Parsel ve Dengeleme İşlemleri

İmar Uygulaması ve Parselasyon İşlemleri

DOP, OKA ve Dağıtım İşlemleri

Veri Kontrol İşlemleri

Belge, Çıktı ve Raporların Oluşturulması

 


Yukarı Çık