19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

 

1919`un 19 Mayıs`ında Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün Samsun‘a ayak basması  ve öncülüğünde başlayıp dalga dalga yayılan özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi, emperyalizme karşı verilmiş en büyük cevaplardan biri olarak tarihe geçmiş ve Türkiye Cumhuriyeti`nin kurulması ile birlikte özgürlük ve bağımsızlık ruhu vücut bulmuştur.  

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere emanet edilen Cumhuriyet ve kazanımları; her durum ve koşulda korunacak, geliştirilerek yaşatılacaktır. Bugün, içerisinde bulunduğumuz koşullar bir arada, coşku ile kutlamalar yapmamıza engel olsa da geçmişten aldığımız güç ve gelecek güzel günlere olan inancımız, bizleri bu 19 Mayıs`ta da bir araya getirecektir.

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O‘na inanan büyük milletimiz olmak üzere bizlere Cumhuriyet ve kazanımlarını armağan eden herkese saygı ve minnetlerimizi bir kez daha sunuyor, bu büyük emaneti koruyacak ve geliştirerek geleceğe taşıyacak olan gençlere olan güvenimizin tam olduğunu hatırlatarak tüm halkımızın ve üyelerimizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı kutluyoruz.

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Mayıs 2021

Yukarı Çık