HKMO MİSEM ÜCRETSİZ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

 

Bilimi ve tekniği hayatımızın her alanında yoğun olarak kullanan bir meslek grubunun temsilcisi olarak uzun süredir düzenlediğimiz ücretsiz çevrim içi uygulamalı eğitim, webinar, söyleşi ve panellerle üyelerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamaya devam ettik. Bunun yanında Ankara, Antalya, Bursa ve İstanbul Şubelerimiz başta olmak üzere Şubelerimizce de düzenlenen çevrim içi eğitim ve etkinliklerde de üyelerimizle bir araya gelmeye devam ettik.

 

Aralık 2020 tarihinden bugüne kadar Oda Genel Merkezi olarak aşağıdaki eğitimleri başarıyla tamamladık: 

 

-           Netcad 8`e Geçiş İçin Kullanım Kolaylıkları ve Gelişmiş Fonksiyonlar Eğitimi (Eğitimci: Ramazan Duman)

-           Netmap/Netkamu İmar Uygulamaları ve Kamulaştırma Eğitimi (Eğitimci: Ramazan Duman, Netcad A.Ş) 

-           Arcgis Temel Fonksiyonları ve Haritacılık Uygulamaları Eğitimi (Eğitimci: Hakan Kocaman)

-           Veri Tabanına Giriş ve Veri Tabanı Tasarımı Eğitimi (Eğitimci: Mahmut Veyis Güney)

-           Bentley Inroads V8i SS2 ile Güzergâh Dizaynı Eğitimi (Eğitimci: Emre Cangür)

-           Güncellenen Büyük Ölçekli Harita ve Harita Bilgileri Üretim Yönetmeliği Eğitimi (Eğitimci: Prof. Dr. Rahmi N. Çelik, Doç. Dr. M. Tevfik Özlüdemir)

-           PIX4D Yazılımı ile İHA Fotogrametrisi ve Ortofoto, Sayısal Yükseklik Modeli Üretimi Eğitimi (Eğitimci: Alper Yumurtacı, Sistem A.Ş.)

-           Global Mapper Yazılımı Eğitimi (Eğitimci: Mehmet Özgüven)

-           Harita ve İmar Uygulamaları Netcad Kampüs Eğitimi (Eğitimci: Netcad A.Ş) (2 defa)

-           Uydu Tabanlı Konum Belirlemede Yeni Nesil Yaklaşımlar (Eğitimci: Doç. Dr. Taylan Öcalan, Dr. Berkay Bahadur)

 

Toplamda 1200 civarı katılım ile gerçekleştirilen bu eğitimlerin yanında, burada belirtmediğimiz birçok panel ve söyleşi de gerçekleştirerek üyelerimizin ve aday meslektaşlarımızın mesleki bilgilerini geliştirmelerine ve yenilikleri takip etmelerine katkıda bulunduk.  Eğitimlerimize süre olarak yüksek oranda devam sağlayan katılımcılara, hazırlamış olduğumuz dijital katılım belgelerini ilettik.

 

Ayrıca geçtiğimiz ay yaklaşık 350 üyemizin ve üyelerimizin çalışanlarının katılımıyla İHA-1 Ticari Pilotluk Eğitimlerimizi de başarıyla tamamladık.

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak bilgilerini üyelerimizle paylaşarak ve Odamıza katkı vererek eğitimlerimizin başarıyla tamamlanmasını sağlayan değerli eğitmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.

 

Oda birimlerimizce bugüne kadar düzenlenen ve bundan sonra da devam edecek olan eğitimlerle üyelerimizin bilim ve teknoloji konusunda yetkinliklerinin artırılması amacıyla önümüzdeki süreçte; Gayrimenkul Değerleme Eğitimi, GNSS Ölçümlerinin Hesap ve Dengelenmesi Eğitimi, Karayolu Projelendirme Eğitimi, Uygulamalı Kamulaştırma Eğitimi, İleri Seviye Yol ve Kavşak Projelendirme Eğitimi ve Arazi Toplulaştırması Eğitimi başta olmak üzere taleplere göre şekillenecek olan ücretsiz eğitimlerimizin devam edeceği bilgisini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

 

Eğitimlerimize dair görüş, öneri ve talepleriniz için: https://hkmomisem.org/oneri-talep-formu/

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Temmuz 2021

 


Yukarı Çık