HATAY İLİNDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İLÇE BELEDİYELERİ VE ÜYELERİMİZLE TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Hatay ilinde meslek alanlarımızla ilgili yaşanan aksaklıkları gidermek ve sağlıklı kentleşme için önerilerimizi sunmak üzere Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Antakya İlçe Belediye Başkanlığı ve Defne İlçe Belediye Başkanlığı ziyaret edilerek temaslarda bulunuldu. Akabinde, üyelerimizle akşam yemeğinde bir araya gelindi.

 

09.07.2021 günü ilk olarak Oda Genel Başkanımız Ali İpek, II. Başkanımız Ayhan Erdoğan, Eğitim Sekreterimiz Eray Yıldız, Hatay İl Temsilcimiz Habip Yeşil ve Temsilci Yardımcımız Yılmaz Arslan ile birlikte Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyaret edildi. Heyetimizin, Sayın Belediye Başkanının yurt dışında olması dolayısıyla kendisine vekâlet eden Belediye Başkan Vekilleri Murat Hayzaran ve Fedai Yücedal tarafından ağırlanması ile ülke ve meslek gündemimize ilişkin görüşme gerçekleştirildi.

 

Sonrasında aynı heyet ve Adana Şube Başkanımız Turan Yılmaz, Şube II. Başkanımız Ferhat Güvel ve Şube Sekreterimiz İlyas Küçüktopana eşliğinde; Antakya Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Engin Sözer ile İmar ve Şehircilik Müdürü-meslektaşımız Mehmet Zeki Tahiroğlu ve Defne Belediye Başkanı Sayın İbrahim Güzel ile Defne İmar ve Şehircilik Müdürü-meslektaşımız Sami Akdoğan ziyaret edilerek yapı aplikasyon projesi, uygulaması ve fenni mesuliyet üstlenilmesine dair Hatay yerelinde yaşanan sorunlar ve aksaklıklar, harita mühendislik hizmetlerinden hangi çerçevede yararlanılması gerektiği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Odamızın girişimleri sonucu ülke genelinde yayımlanan talimat doğrultusunda ilçeler özelinde atılması gereken adımlar dile getirilerek karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Toplantılar sonrası Hatay ilindeki üyelerimizle akşam yemeğinde bir araya gelinerek meslek gündemimize dair görüşmeler gerçekleştirildi, meslekte 30. yılını doldurmuş üyelerimize mesleğimize ve ülkemize verdikleri katkılardan ötürü 30. yıl plaketleri takdim edildi.

 

Bizleri ilgi ve misafirperverlikle ağırlayan ve gerekli aksiyonları alan yerel yöneticilere, tüm organizasyonda emeği geçen Hatay İl Temsilcimiz Habip Yeşil`e, Temsilci Yardımcımız Yılmaz Arslan`a ve Adana Şube Yönetim Kurulumuza teşekkür eder; mesleki sorunlarımızın çözümü ve birliktelik noktasında benzer ziyaretlerimizin devam edeceğini üyelerimizin bilgisine sunarız.

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Temmuz 2021

 

 

 

 

 


Yukarı Çık