TMMOB HEYETİ AYANCIK`TA

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`ın da aralarında bulunduğu TMMOB heyeti, Türkiye tarihinin en büyük sel felaketlerinden birinin yaşandığı Sinop‘un Ayancık İlçesi`nde inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

 

TMMOB Yönetim Kurulu üyeleri, Oda başkanlarımız ve bölge illerdeki İKK bileşenlerimizden oluşan heyet tarafından 26 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilen ziyarette, sel bölgesinde, taşkın yatağında ve yıkılan yapılarda teknik incelemelerde bulunuldu. Heyet özellikle ilçe merkezinde taşkın yatağı sınırları içerisinde kaldığı için yıkılan sanayi sitesi ve yerleşim yerlerinde inceleme ve tespitler gerçekleştirdi.

 

İncelemelerin ardından TMMOB Heyeti tarafından Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya ziyaret edildi. Ziyarette 11 Ağustos 2021 tarihindeki yoğun yağışların ardından yaşanan sel sonrasında ilçenin durumu, ihtiyaçları ve afet sonrası durum ele alındı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Koramaz, Ayancık halkıyla dayanışma duygularını ileterek, ilçenin ihtiyaçlarının karşılanması için bölgenin yeniden yapılandırılması için TMMOB olarak her türlü yardıma hazır olduğunu ifade etti. Koramaz, TMMOB tarafından hazırlanacak teknik rapor ile birlikte bölgede yaşanan afetin neden olduğu yıkım ve tahribat ile bunlara karşı alınabilecek önlemlerin gözler önüne serileceği, yaşanacak afetlerin  sonuçlarının hafifletilmesi için yapılacak çalışmalarda da dayanışma içinde olacaklarını iletti.

 

Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya ise yaşanan felaketin boyutlarına ve yardım faliyetlerine, hasar tespit  ve hasar giderme çalışmalarına ilişkin bilgiler vererek, dayanışma ve destekleri için TMMOB Heyetine teşekkürlerini iletti.

 

TMMOB heyeti TMMOB Yönetim Kurulu başkanı Emin Koramaz, TMMOB Yönetim Kurulu İkinci başkanı Selçuk Uluata, TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Orhan Sarıaltun, TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Özden Güngör, TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Ersin Gırbalar, TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu başkanı Ali İpek, Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Ali Uğurlu, Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu başkanı Yunus Yener, Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu başkanı Baki Remzi Suiçmez, İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Yazman üyesi Özer Akkuş, Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu İkinci başkanı Faruk İlgün, Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Dursun Kahraman, Mimarlar Odası Yönetim Kurulu üyesi İshak Memişoğlu, Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Özdağ, Meteoroloji Mühendisleri Odası İkinci başkanı İsmail Küçük, Elektrik Mühendisleri Odası Denetleme Kurulu başkanı Suat Yılmaz, Samsun İKK Sekreteri Veli Kebapçı, Zonguldak İKK Sekreteri Çağlar Öztürk,  Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Tarhan, İnşaat Mühendisleri Odası Kastamonu Temsilci yardımcısı Kaan Kara, İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şube Müdürü Tahsin Asan, Jeoloji Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Gül Yüzüncü Yılmaz ve TMMOB Teknik Görevlisi Eren Şahiner‘den oluşuyor.


Yukarı Çık