MERSİN’DE ÜYELERİMİZLE VE MERSİN ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİ MESLEKTAŞLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİK

 

Üyelerimizle olan ilişkilerimizi güçlendirmek, taleplerini doğrudan dinlemek, birlikte üretmek ve birlikte karar almak, Oda-öğrenci ilişkilerini güçlendirmek amaçlarıyla gerçekleştirdiğimiz toplantılar kapsamında; Adana Şube Yönetim Kurulumuzun da katılımıyla, 15.10.2021 tarihinde Mersin`de üyelerimizle ve öğrenci meslektaşlarımızla bir araya geldik.

 

Yönetim Kurulumuz adına Genel Başkanımız Ali İpek, II. Başkanımız Ayhan Erdoğan ve Eğitim Sekreterimiz Eray Yıldız`ın katıldığı toplantılar kapsamında; ilk olarak Mersin Su ve Kanalizasyon İşleri (MESKİ) Genel Müdürü, üyemiz İrfan Korkmaz ziyaret edildi. 

 

Ardından Mersin Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü ziyaret edilerek Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Murat Yakar`dan Bölümde yürütülen çalışmalar, bölümün fiziki/teknik altyapısı ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alındı. Akabinde Bölümdeki öğretim üyeleri, araştırma görevlileri ve öğrenciler ile bir araya geldiğimiz buluşmada; öğrenci meslektaşlarımızla Odamızın kurumsal yapısı, Oda etkinlikleri ve Oda-öğrenci ilişkileri üzerine keyifli sohbetler gerçekleştirildi.

 

Sonrasında Mersin`deki üyelerimiz ile bir araya gelinerek Odamız 47. Dönem çalışmaları, güncel mesleki gelişmeler ve yargı süreçleri anlatıldı. Ayrıca mesleki faaliyet denetimi, sözleşme sistemi, yerelde yaşanan sorunlar, yapı aplikasyon projesi ve uygulamasının müellifliği ve fenni mesuliyeti, LİHKAB süreçlerine ilişkin merak edilenler ve Odamızdan beklentiler, meslek içi eğitimler vb. konularda görüş alışverişinde bulunularak üyelerimizin soruları cevaplandırıldı.

 

Birlikte karar almak, birlikte üretmek ve güçlenen ilişkiler sayesinde üyelerimize daha iyi hizmet sunmak ve Oda-öğrenci ilişkilerini güçlendirmek amaçlarıyla gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızın salgın koşullarının elverdiği düzeyde devam edeceği bilgisini üyelerimize sunar; misafirperverlikleri ve toplantılara katkı ve katılımları için üyelerimize, Mersin Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerine, Adana Şube Yönetim Kuruluna, Mersin İl Temsilciliğimize ve öğrenci meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ekim 2021

Yukarı Çık