29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Kurucu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatılan ve zaferle sonuçlanan bağımsızlık mücadelesi sonrasında Cumhuriyetin ilan edilmesi ve egemenliğin halka geçmesi ile çağdaş bir toplum olmamızın temelleri atılmıştır. Cumhuriyet; bir yönetim biçimi olmanın yanı sıra temel hak ve özgürlüklerin, demokrasinin, hukukun, adaletin, laikliğin ve kadın-erkek eşitliğinin de en temel yapı taşıdır.

 

Cumhuriyetin korunması ve güçlendirilerek yaşatılması; temel hak ve özgürlükleri, demokrasiyi, hukuku, adaleti, laikliği de korumanın yanı sıra gelecek kuşaklara daha çağdaş, demokratik ve kalkınmış bir ülkeyi emanet etmeyi de sağlayacaktır. Bugün içerisinde bulunduğumuz pek çok süreç zaman zaman bu değerlerin zedelendiğini gösterse de bağımsızlık ruhunun gücü ve demokrasiye olan inancımız sayesinde Cumhuriyet her zaman güçlenerek var olmaya devam edecektir.

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak Cumhuriyetimizin korunması, güçlendirilmesi ve her daim yaşatılması için her mücadelede her zaman var olacağımızı bir kez daha yineliyor, tüm üyelerimizin ve halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`nı kutluyoruz.

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ekim 2021 

 


Yukarı Çık