MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ÖZLEM VE MİNNETLE ANIYORUZ

 

Kurucu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü ebediyete uğurladığımız gün olan 10 Kasım, bizler için bir yas günü olmanın ötesinde Atatürk`ün bizlere kazandırdıklarına sahip çıkarak onları yaşatmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatan bir gündür.

 

Bağımsızlığımıza, özgürlüğümüze, Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkarak laik, demokratik bir hukuk devleti altında bir arada yaşayıp yurtta ve dünyada barışı savunmayı; temel hak ve özgürlüklerle eşitliği esas almayı; insan haklarına bilhassa da kadın ve çocuk haklarına sahip çıkmayı; aklın ve bilimin ışığında geleceğe umutla yol almayı Atatürk öncülüğünde başlatılan ve halen devam eden bağımsızlık ve çağdaş bir devlet olma mücadelesiyle kanıksadık ve bu mücadele, tüm bu değerlerin geliştirilerek yaşatılmasıyla her zaman devam edecek. 

 

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü ölümünün 83. yılında saygı, özlem ve minnetle anıyor; fikirlerine ve mirasına sahip çıkarak daha ileriye taşımak için her daim çalışacağımızı bir kez daha yineliyoruz.

 

 

TMMOB 
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Kasım 2021

Yukarı Çık