MESLEKTE 50. YIL HİZMET ÖDÜLLERİ PLAKET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Odamızca 2002 yılından bu yana her yıl düzenlenen "Meslekte 50. Yıl Hizmet Ödülleri" töreni bu yıl 1971 yılı mezunu üyelerimiz ve eşleri, Odamızın önceki dönemlerinin genel başkanları, şube başkanları ve bölge temsilcileri, Odamız Denetleme ve Onur Kurulu üyeleri, Odamız Sürekli Bilimsel ve Teknik Komisyon başkanları, Odamız TMMOB temsilcileri ve TKGM, HGM, KGM ve ABB başta olmak üzere bazı kamu kurumlarının genel müdür ve daire başkanı seviyesindeki üst düzey yöneticisi davetli konuklarımız ve eşlerinin katılımı ile Ankara`da düzenlendi.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Tapu Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Harita Genel Müdürü Tuğgeneral Hurşit Ağırcan ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener`in de katıldığı ve hafif müzik dinletisi ile başlayan gece, Oda Genel Başkanımız Ali İpek`in Oda Yönetim Kurulumuz adına gerçekleştirdiği konuşma ve akabinde gerçekleşen ödül töreniyle devam etti. Ali İpek konuşmasında özetle; ülkemizde ilk olarak 1949 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde eğitime başlayan Harita ve Kadastro Mühendisliği Bölümünde ve burada atılan tohumlarla devamında KTÜ, İTÜ ve Konya`da kurulan bölümlerde yetiştirilen mezunların ülkemizin alt yapısı, imarı, kadastrosu, yolu, köprüsü, barajları ve tüm yaşam alanlarının tasarlanmasında ve yapımında kritik görevler üstlenerek ülkemizin kalkınmasında büyük emekleri olduğunu ve mesleğimizin geliştirilerek 2000`li yıllara taşınmasını sağladıklarını ifade ederek tüm bu süreçlerde mesleki örgütlenmenin önemine vurgu yaptı. Ayrıca konuşmasında; pandemi ve farklı sağlık sorunları nedeniyle son zamanlarda kaybettiğimiz meslek duayenimiz Prof. Dr. Ahmet Aksoy ve eski Oda başkanlarımızdan Kemal Akman başta olmak üzere hayatını kaybeden üyelerimizi bir kez daha saygıyla andığımızı ifade etti.

 

Akabinde, 1971 yılı mezunu üyelerimiz Meslekte 50. Yıl Hizmet Ödüllerini protokol katılımcılarının ellerinden aldılar. Her yıl bir üyemize takdim edilen Onur Plaketi; mesleğimize ve Odamıza vermiş oldukları özverili hizmet ve emeklerinden dolayı Oda Yönetim Kurulu kararıyla Prof. Dr. Tevfik Ayan`a verildi. Tevfik Ayan`a Onur Ödülü, Oda Genel Başkanımız Ali İpek ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından takdim edildi.

 

Meslekte 50. yılını dolduran meslektaşlarımızın öz geçmişlerini içeren bir kitapçığın dağıtıldığı törende, meslektaşlarımız uzun süredir göremedikleri arkadaşlarıyla bir araya gelmenin verdiği mutluluk ve heyecanla 50. yıl pastalarını kestiler.

 

Sağlık sorunları veya farklı nedenlerle etkinliğe katılamadığı için plaketini alamayan üyelerimizin plaketleri adreslerine ayrıca iletildi. Etkinliğimizde plaket alan meslektaşlarımıza mesleğimize ve ülkemize 50 yıldır verdikleri hizmetler için ve tüm kıymetli konuklarımıza bu geceye kattıkları değerler için ayrı ayrı teşekkür ediyor, sağlıklı nice güzel günler diliyoruz.

 

 

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Kasım 2021

 


Yukarı Çık