" MEZUN OLDUK YA SONRA " BAŞLIKLI ETKİNLİĞİMİZ GEÇEKLEŞTİRİLDİ.

18.04.2021 (HABER )

Şube Öğrenci Komisyonumuz, İTÜ Jeodezi ve Fotogrametri Kulübü ve YTÜ Jeodezi ve Enformasyon Kulübü tarafından 18 Nisan 2021 Pazar günü “Mezun Olduk Ya Sonra” etkinliği zoom üzerinden online olarak gerçekleştirildi.

“COVİD-19 PANDEMİSİ CALİSTAYİ: BU BÖYLE GİTMEZ” İSTANBUL İKK ÇALIŞTAYI YAPILDI

11.04.2021 (HABER )

İstanbul İl koordinasyon Kurulu tarafından Şubemiz sekreterliğinde düzenlenen “Covid-19 Pandemisi Çalıştayı: Bu Böyle Gitmez” Çalıştayı 11 Nisan 2021 Pazar günü Youtube üzerinden gerçekleştirildi.

"KENTLERİN VE HAZİNE TAŞINMAZLARININ YÖNETİMİNDE ULUSAL MEKANSAL BİLİŞİM STRATEJİLERİ VE UYGULAMALARI" BAŞLIKLI ETKİNLİĞİMİZ GEÇEKLEŞTİRİLDİ.

09.04.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 23. etkinliğimizi 9 Nisan 2021 tarihinde, YTÜ Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Melih Başaraner’in moderatörlüğünde, CBS Genel Müdürlüğü Akıllı Şehirler ve Coğrafi Teknolojiler Daire Başkanı Dursun Yıldırım Bayar ve CBS Genel Müdürlüğü Coğrafi Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Bülent Uzunay‘ın katılımı ile ve " Kentlerin ve Hazine Taşınmazlarının Yönetiminde Ulusal Mekansal Bilişim Stratejileri ve Uygulamaları " başlığıyla zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdik.

MİMAR SİNAN`I ANMA HAFTASI ETKİNLİĞİNE KATILDIK

09.04.2021 (HABER )

9 Nisan 2021 Cuma günü Edirne Mimarlar Odası ve Edirne İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Mimar Sinan`ı anma haftası etkinliğine Edirne Temsilciliği olarak katıldık

"AÇIK KAYNAK AĞACI: NEREDEN BAŞLASAK?" BAŞLIKLI ETKİNLİĞİMİZ GEÇEKLEŞTİRİLDİ.

01.04.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 22. etkinliğimizi 1 Nisan 2021 tarihinde, CBS Uzmanı ve Geliştiricisi sayın Murat Kendir‘in katılımı ile ve "Açık Kaynak Ağacı: Nereden Başlasak?" başlığıyla zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdik.

"MEKANSAL VERİ BİLİMİ" BAŞLIKLI MEKANSAL ZEKA BULUŞTAYI YAPILDI

24.03.2021 (HABER )

Üyelerimizin de içerisinde bulunduğu, Mekansal Bilişim İnisiyatifi ile Şubemizin birlikte düzenlediği Mekansal Zeka Buluştayları kapsamında, 24 Mart 2021 tarihinde Mekansal Bilişim İnisiyatifi Youtube kanalı üzerinden TÜBİTAK Bilgem Yazılım Teknolojileri Enstitüsü`nden İbrahim Sarıçiçek’in katılımı ile "Mekansal Veri Bilimi" başlıklı buluştay gerçekleştirdik.

PANDEMİNİN BİRİNCİ YILINDA EKONOMİ VE SOSYAL HAYAT BAŞLIKLI ETKİNLİĞİMİZ YAPILDI

19.03.2021 (HABER )

Covid-19 Pandemisinin ekonomiye ve sosyal hayata etkilerinin konuşulacağı "Pandeminin Birinci Yılında Ekonomi ve Sosyal Hayat" başlıklı etkinliğimiz, Şubemiz Sekreteri Mustafa Gürsoy‘un moderatörlüğünde, Evrensel Gazetesi Ekonomi Editörü Bülent Falakaoğlu ve Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Özgün Biçer‘in katılımı ile 19 Mart 2021 Cuma günü saat 20.00’da Zoom platformu üzerinden online olarak gerçekleştirildi.

“EV İÇİ EMEĞİN TARİHİ VE KADINA YÖNELİK PSİKOLOJİK ŞİDDET” BAŞLIKLI 8 MART SÖYLEŞİSİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

11.03.2021 (HABER )

Şubemiz Kadın Komisyonunun, “Ev İçi Emeğin Tarihi ve Kadına Yönelik Psikolojik Şiddet” başlıklı 8 Mart söyleşisi Feminist/Yazar Onur Bütün’ün katılımı ile 11 Mart 2021 Perşembe günü saat 20.00’da zoom platformu üzerinden online olarak gerçekleştirildi.

PROF. DR. TEVFİK AYAN`IN PROF. DR. AHMET AKSOY HAKKINDAKİ YAZISI ULUSLARARASI JEODEZİ BİRLİĞİNİN (IAG) YAYIN ORGANINDA YAYINLANDI

03.03.2021 (HABER )

Prof. Dr.Tevfik Ayan`ın Prof. Dr. Ahmet Aksoy anısına kaleme aldığı yazısı IAG Newsletter da yayımlandı.


"CBS GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PENCERESİNDEN ULUSAL DÜZEYDE CBS FAALİYETLERİ, ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE GÜNCEL GELİŞMELER" ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

17.02.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 20. Etkinliğimizi, 17 Şubat 2021 Çarşamba günü “CBS Genel Müdürlüğü Penceresinden Ulusal Düzeyde CBS Faaliyetleri, Uluslararası İlişkiler ve Güncel Gelişmeler” başlığı ile, İTÜ Geomatik Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Özgür Doğru`nun moderatörlüğü ve Dr. CBS Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin BAYRAKTAR, Coğrafi Bilgi Dairesi Coğrafi Veri Paylaşım Şube Müdürü Sibel Süer Toybıyık , CBSGM Personel Belgelendirme Birimi (Belge CBS) Program Yöneticisi Erkan Köksoy’un katılımı ile online olarak gerçekleştirdik.

RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ YER TESPİTİNDE CBS`NİN KATKISI" ETKİNLİĞİ HKMO İSTANBUL AKADEMİ EĞİTİM VE ETKİNLİKLERİ-19

29.01.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 19. Etkinliğimizi, 29 Ocak 2021 Cuma günü “Rüzgar Enerji Santrali Yer Tespitinde CBS`nin Katkısı” başlığı ile, Doç. Dr. Mehmet Ali Yücel ve Harita Mühendisi Gökhan Can`ın katılımı ile zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdik.

MESLEKTE 30. YIL ONLİNE BULUŞMASI

24.01.2021 (HABER )

Şubemiz tarafından her yıl düzenlenen ve Meslek yaşantısında 30. yılını dolduran üyelerimizle yaptığımız buluşma 24 Ocak 2021 Pazar günü online olarak gerçekleştirildi.

BENTLEY CONTEXT CAPTURE İLE 3B GERÇEKLİK MODELLEME EĞİTİMİ HKMO İSTANBUL AKADEMİ EĞİTİM VE ETKİNLİKLERİ-18

23.01.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinliklerimiz kapsamındaki 18. Etkinliğimizi, “Bentley Context Capture İle 3B Gerçeklik Modelleme Eğitimi” eğitimi ile 23 Ocak 2021 Cumartesi günü, Geomatik Mühendisi İbrahim Alkan (BGS Bilgi Sistemleri Ltd.) `ın eğitmenliğinde online olarak gerçekleştirildi.

“KENTLERİN DİJİTALLEŞMESİNDEN AKILLI ŞEHİRLERE YOLCULUK” ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

21.01.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinliklerimiz kapsamındaki 17. Etkinliğimizi, “Kentlerin Dijitalleşmesinden Akıllı Şehirlere Yolculuk” başlığı ile 20 Ocak 2021 Çarşamba günü, İTÜ Geomatik Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi Caner Güney’in yürütücülüğünde, NetCAD Yazılım A.Ş CEO / Genel Müdürü Ali Güven, NetCAD Yazılım A.Ş / CIO, İnovasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Gazel, NetCAD Yazılım A.Ş / Kurumsal İş Geliştirme Müdürü Sedef Küçük`ün katılımı ile zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdik.

“MADENCİLİK SEKTÖRÜNDE HARİTA MÜHENDİSLİĞİ” ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

13.01.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinliklerimiz kapsamındaki 16. Etkinliğimizi, “Madencilik Sektöründe Harita Mühendisliği” başlığı ile 13 Ocak 2021 Çarşamba günü, Harita Mühendisi Mustafa Nevzat Fırat`ın katılımı ile zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdik.

KADININ BEYANI ESASTIR" VE "#METOO’NUN TÜRKİYE YANSIMALARI” BAŞLIKLI TMMOB İSTANBUL İKK KADIN KOMİSYONU ONLİNE SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

09.01.2021 (HABER )

"Kadının Beyanı Esastır" ve "#metoo hareketinin Türkiye`deki Yansımaları" söyleşisi, TMMOB Bileşeni Odaların İstanbul Şube Kadın Komisyonlarının oluşturduğu TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Kadın Komisyonu tarafından, 9 Ocak 2021 Cumartesi günü saat 14.00`da Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirildi.

“KADASTRAL ÇALIŞMALARDA FOTOGRAMETRİK YÖNTEMLERİN KULLANIMI VE 3 BOYUTLU KADASTRO ÇALIŞMALARI” ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

06.01.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinliklerimiz kapsamındaki 15. Etkinliğimizi, “Kadastral Çalışmalarda Fotogrametrik Yöntemlerin Kullanımı ve 3 Boyutlu Kadastro Çalışmaları” başlığı ile 6 Ocak 2021 Çarşamba günü, Şube Başkanımız Mehmet Hışır’ın moderatörlüğü ve TKGM Harita Dairesi Başkanı İbrahim Cankurt, TKGM Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa Aslan, TKGM Şube Müdürü Bilal Erkek, TKGM Şube Müdürü Metin Soylu ve TKGM Şube Müdürü Özgen Sadu Çağlar’ın katılımı ile zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdik.

GENİŞLETİLMİŞ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI ONLİNE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

05.01.2021 (HABER )

Birlikte üretip, birlikte yönetmenin gereği olarak 2020 yılı çalışmalarımızı değerlendirip, 2021 yılını birlikte planlamak amacıyla tüm üye ve öğrenci üyelerimizi davet ettiğimiz Genişletilmiş Danışma Kurulu Toplantımız, Şubemizin 45. Kuruluş yıldönümü olan 5 Ocak 2021 Salı günü saat 20:00’da Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirildi.