ÖZGÜR VE AÇIK KAYNAKLI COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ- İLERİ SEVİYE UYGULAMALAR EĞİTİMİ YAPILDI

20.06.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 29. etkinliğimizi 20 Haziran 2021 tarihinde online olarak Geomatik Mühendisi Batuhan Karaman ve ( İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü / Mekansal Bilişim İnisiyatifi Derneği Başkanı Doç. Dr. Ahmet Özgür Doğru’nun katılımı ile, “Özgür ve Açık Kaynaklı Coğrafi Bilgi Sistemleri- İleri Seviye Uygulamalar” başlığıyla gerçekleştirdik.

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN..

20.06.2021 (HABER )


SALGINLA MÜCADELEDE MEKANSAL VERİ, MEKANSAL ZEKA VE HARİTA MÜHENDİSLİĞİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

15.06.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 28. etkinliğimizi 15 Haziran 2021 tarihinde online olarak, İTÜ Geomatik Mühendisliği Doç. Dr. Caner Güney’in moderatörlüğünde ve Türk Tabipler Birliği (TTB) Kovid-19 İzleme Kurulu Üyesi Doç. Dr. Osman Elbek’in katılımı ile, “ Havacılıkta Salgınla Mücadelede Mekansal Veri, Mekansal Zeka ve Harita Mühendisliği” başlığıyla gerçekleştirdik.

HAVACILIKTA DÜŞEY ENGEL VERİLERİNİN TOPLANMASI VE HARİTALANMASI ETKİNLİĞİ YAPILDI

10.06.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 27. etkinliğimizi 10 Haziran 2021 tarihinde online olarak, Geomatik Yüksek Mühendisi Mete Ercan Pakdil’in moderatörlüğünde ve Haritaevi Havacılık Müh. A.Ş. Genel Müdürü Özgür Karataş’ın katılımı ile, “ Havacılıkta Düşey Engel Verilerinin Toplanması ve Haritalanması” başlığıyla gerçekleştirdik.


YAŞANILABİLİR BİR ÇEVRE UMUDUMUZ İLE...

05.06.2021 (HABER )

5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun!


HEPİMİZ GEZİDEYDİK, GEZİ 8 YAŞINDA!

31.05.2021 (HABER )

Gezi Umuttur... Gezi Yargılanamaz!

“İSKİ ALTYAPI BİLGİ SİSTEMİ ÇÖZÜMLERİ” BAŞLIKLI ETKİNLİĞİMİZ GEÇEKLEŞTİRİLDİ.

20.05.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 26. etkinliğimizi 20 Mayıs 2021 tarihinde online olarak, İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tevfik Özlüdemir’in moderatörlüğünde ve İSKİ Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Ayşegül Toraman’nın katılımı ile, “İSKİ Altyapı Bilgi Sistemi Çözümleri” başlığıyla gerçekleştirdik.

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!

19.05.2021 (HABER )

19 Mayıs hem ülkemiz hem dünyanın mazlum ülkeleri açısından kurtuluşun yolunu açmıştır.

“DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE AKILLI ULAŞIM VE KENTSEL HAREKETLİLİK” BAŞLIKLI ETKİNLİĞİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

18.05.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlemekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 25. etkinliğimizi 18 Mayıs 2021 tarihinde online olarak, YTÜ Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Taylan Öcalan’ın moderatörlüğünde ve İBB İSBAK (İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş.) Teknik ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Çağdaş Mersinlioğlu’nun katılımı ile, “Dijital Dönüşümde Akıllı Ulaşım ve Kentsel Hareketlilik” başlığıyla gerçekleştirdik.

“ÖZGÜR VE AÇIK KAYNAKLI COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ-TEMEL UYGULAMALAR” BAŞLIKLI EĞİTİMİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

24.04.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlemekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 24. etkinliğimizi 24-25 Nisan 2021 Cumartesi-Pazar tarihlerinde online olarak, İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Mekansal Bilişim İnisiyatifi Derneği Başkanı Doç. Dr. Ahmet Özgür Doğru ve Geomatik Mühendisi Batuhan Karaman’ın katılımı ile, “Özgür ve Açık Kaynaklı Coğrafi Bilgi Sistemleri-Temel Uygulamalar” başlığıyla gerçekleştirdik.


" MEZUN OLDUK YA SONRA " BAŞLIKLI ETKİNLİĞİMİZ GEÇEKLEŞTİRİLDİ.

18.04.2021 (HABER )

Şube Öğrenci Komisyonumuz, İTÜ Jeodezi ve Fotogrametri Kulübü ve YTÜ Jeodezi ve Enformasyon Kulübü tarafından 18 Nisan 2021 Pazar günü “Mezun Olduk Ya Sonra” etkinliği zoom üzerinden online olarak gerçekleştirildi.

“COVİD-19 PANDEMİSİ CALİSTAYİ: BU BÖYLE GİTMEZ” İSTANBUL İKK ÇALIŞTAYI YAPILDI

11.04.2021 (HABER )

İstanbul İl koordinasyon Kurulu tarafından Şubemiz sekreterliğinde düzenlenen “Covid-19 Pandemisi Çalıştayı: Bu Böyle Gitmez” Çalıştayı 11 Nisan 2021 Pazar günü Youtube üzerinden gerçekleştirildi.

"KENTLERİN VE HAZİNE TAŞINMAZLARININ YÖNETİMİNDE ULUSAL MEKANSAL BİLİŞİM STRATEJİLERİ VE UYGULAMALARI" BAŞLIKLI ETKİNLİĞİMİZ GEÇEKLEŞTİRİLDİ.

09.04.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 23. etkinliğimizi 9 Nisan 2021 tarihinde, YTÜ Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Melih Başaraner’in moderatörlüğünde, CBS Genel Müdürlüğü Akıllı Şehirler ve Coğrafi Teknolojiler Daire Başkanı Dursun Yıldırım Bayar ve CBS Genel Müdürlüğü Coğrafi Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Bülent Uzunay‘ın katılımı ile ve " Kentlerin ve Hazine Taşınmazlarının Yönetiminde Ulusal Mekansal Bilişim Stratejileri ve Uygulamaları " başlığıyla zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdik.

MİMAR SİNAN`I ANMA HAFTASI ETKİNLİĞİNE KATILDIK

09.04.2021 (HABER )

9 Nisan 2021 Cuma günü Edirne Mimarlar Odası ve Edirne İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Mimar Sinan`ı anma haftası etkinliğine Edirne Temsilciliği olarak katıldık

"AÇIK KAYNAK AĞACI: NEREDEN BAŞLASAK?" BAŞLIKLI ETKİNLİĞİMİZ GEÇEKLEŞTİRİLDİ.

01.04.2021 (HABER )

HKMO İstanbul Akademi olarak düzenlenmekte olduğumuz eğitim ve etkinlikler kapsamındaki 22. etkinliğimizi 1 Nisan 2021 tarihinde, CBS Uzmanı ve Geliştiricisi sayın Murat Kendir‘in katılımı ile ve "Açık Kaynak Ağacı: Nereden Başlasak?" başlığıyla zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdik.

"MEKANSAL VERİ BİLİMİ" BAŞLIKLI MEKANSAL ZEKA BULUŞTAYI YAPILDI

24.03.2021 (HABER )

Üyelerimizin de içerisinde bulunduğu, Mekansal Bilişim İnisiyatifi ile Şubemizin birlikte düzenlediği Mekansal Zeka Buluştayları kapsamında, 24 Mart 2021 tarihinde Mekansal Bilişim İnisiyatifi Youtube kanalı üzerinden TÜBİTAK Bilgem Yazılım Teknolojileri Enstitüsü`nden İbrahim Sarıçiçek’in katılımı ile "Mekansal Veri Bilimi" başlıklı buluştay gerçekleştirdik.